پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

دست نوشته های یک دیوانه - یاور مشیرفر

در این وبلاگ شما دست نوشته های شخصی را می خوانید که خودش را یک «دیوانه تمام عیار» میداند. هر گونه انتشار این مطالب در هر جایی، بدون اجازه یا با اجازه از مؤلف، موجبات خوشحالی نویسنده را فراهم می آورد.

همفکری


آیا مهم ترین ایجاد کنندگان تحولات اجتماعی - سیاسی ایران در نظام های سیاسی بعدی، لزوما آن هایی هستند که در نظام سیاسی پیشین حذف شده یا به حاشیه رانده شده بودند؟ به عبارت دیگر و به قول جلال، آیا نطفه حاکمیت بعدی در دوره حاکمیت پیشین بسته می شود؟


-------------------------------------------

ارغوان 

پنجه خونین زمین

دامن صبح بگیر و از سواران خرامنده خورشید بپرس

کی بر این دره غم می گذرند؟

تاریخ ارسال: دوشنبه 4 بهمن 1395 ساعت 18:13 | نویسنده: Yavar Moshirfar | چاپ مطلب
نظرات (2)
جمعه 8 بهمن 1395 15:08
امین رضا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
منظور شما از "نظام سیاسی" آیا نظام حکومتی مثل نظام شاهنشاهیه یا که نه ، منظور تون از نظام سیاسی ، جناح سیاسه؟
پاسخ:
نظام سیاسی «نظام» سیاسی است دوست من. جناح یک بخش کوچک درون یک سیستم و نظام سیاسی محسوب می شود.
دوشنبه 4 بهمن 1395 19:43
فواد انصاری
امتیاز: 5 0
لینک نظر
یادم میاد توی مناظره های انتخابات 88 - میرحسین موسوی به احمدی نژاد گفت شما مردم را دسته دسته و چند پاره کرده اید کاری کردید که اونها با هم دشمن باشند.
به نظرم حرف درستی است . به نظرم در حال حاضر تفاوتها ی بین مردم خیلی زیاده یعنی موقعیت جفرافیایی و اقتصادی و یا حتی اختلافات و تضادها بین استانها و شهرهای ایران یک هرج و مرج فکری درست کرده که نمیشه گفت حتی همه به حاشیه رانده شده ها دارای افکار مشترکی هستند. یعنی نمیشه گفت به حاشیه رانده شده ها همگی یک آرای مشترک - در عصر امروزی هم دیگر رهبران بزرگ و شخصیتها و حتی افکار پوپولیستی شانسی ندارند یعنی نمیشه مثل قبل از انقلاب تمام طیف های چپ و راست و میانه حول یک شخصیت یا تفکر جمع کرد.
پس چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ به نظرمیرسه که یک صلح و کوتاه آمدن و نوعی تقسیم کردن به وجود بیاید و به نوعی گرو هها و جریانها و حتی مردم بتوانند همدیگر را تحمل کنند. فکر نمیکنم نظام سیاسی آینده ایران در آینده دچار ارتجاع و بنیادگرایی و هرج و مرج بشه و به آینده آن خوشبین هستم.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد