پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

دست نوشته های یک دیوانه - یاور مشیرفر

در این وبلاگ شما دست نوشته های شخصی را می خوانید که خودش را یک «دیوانه تمام عیار» میداند. هر گونه انتشار این مطالب در هر جایی، بدون اجازه یا با اجازه از مؤلف، موجبات خوشحالی نویسنده را فراهم می آورد.

حس خوب Inoreader

حس خوب روزنامه با محتوای دلخواه


تا دیروز اصلا نمیدانستم که میشود یک «روزنامه» با محتوای دلخواه داشت و هر روز صبح به جای بازدید از هزاران وب سایت و وبلاگ مجموعه همه آن ها را به صورت یکجا در این روزنامه اینترنتی دید. این اپ بسیار مفید Inoreader است که در آن همه مطالب مورد علاقه ام را در لیست هایش افزوده ام و هر روز صبح یک روزنامه آنلاین با مطالبی که دوست دارم در موردشان بدانم دارم. قبل از آن مجبور بودم بیش از سی و چند آدرس صفحات مختلف را در بخش آدرس مرورگرم وارد کنم. دیروز و امروز صبح روزنامه صبح من محتوای دلخواهم بوده است. 


حس خوب سمفونی پاستورال 

به پیشنهاد و معرفی رحیمه سودمند امروز سمفونی شش بتهوون را گوش کردم. (البته شاید قبلا هم همراه با سمفونی پنج آن را شنیده بودم اما فکر میکردم با همدیگر یک اثر هستند.) حس خوبی که در ابتدای صبح میتوان از موسیقی کلاسیک دریافت کرد، در واقع «بی نظیر» است؛ اما دلیل اصلی حس خوبم نیست. خوبی حس من به این است که شخصی این سمفونی را معرفی کرده باشد که از «فلسفه» می فهمد. برای من این لذت بخش ترین حس عالم است که بتوانی سمفونی را با تجسم فلسفی اش گوش دهی.


حس خوب مفید بودن 

به پیشنهاد دوست خوبم «فؤاد» یک بخش بسیار کوتاه از کتابی را قرار است ترجمه کنم و بعدها کل مطالب کتاب برای استفاده رایگان عموم روی وب قرار گیرد. حس خوب این نیست که زیباترین بخش کتاب به من واگذار شده است، حس خوب در این است که مطمئن بودم اگر میخواستم مطلبی در مورد اعتیاد به اینترنت و سم زدایی و امثالهم بنویسم (که قبلا نوشته ام) متنی شبیه به آنچه این کتاب نوشته است می شد، هر چند این کتاب واضح تر و مفصل تر و زیباتر از من هم نوشته است. 


حس خوب کتاب صوتی

دیروز مجموعه کتاب های کلاسیک را با «کتاب صوتی» آغاز کردم. به یاد روزگارانی افتادم که مادربزرگم برایم قصه میگفت تا بخوابم. اصلا نفهمیدم کجای داستان بودم که خوابم برد. حس خوب و نوستالژیکی که میشد آن را زیر زبان مزمزه کرد و از آن سیر نشد. 


برچسب‌ها: کوتاه نوشت ها
تاریخ ارسال: شنبه 18 دی 1395 ساعت 09:32 | نویسنده: Yavar Moshirfar | چاپ مطلب
نظرات (4)
شنبه 18 دی 1395 13:29
انصاری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
یاورجان
من هم بارها اینجا آمده ام و حس خوب نصیبم شده. برقرار باشی.
پاسخ:
متشکرم.
شنبه 18 دی 1395 12:12
مهدی طاهری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
ممنون که حسهای خوبتون را با ما به اشتراک میگذارید.
نه من تو پرشین بلاگ نبودم
پاسخ:
پس ایراد کار از من بوده است که قبلا آدرس شما را در پرشین بلاگ وارد می کردم و با پیغام خطا مواجه می شدم.
شنبه 18 دی 1395 12:11
مهدی طاهری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
ممنون که حسهای خوبتون را با ما به اشتراک میگذارید.
شنبه 18 دی 1395 11:02
بهزاد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
من از feedly استفاده می‌کنم به مراتب از اینو امکاناتش بیشتره و به قولی یوزر فریندلی هم هست.
پاسخ:
باید مدتی از این اپ استفاده کنم تا بعدا به اپ دیگری تغییرش دهم. متشکرم از پیشنهاد شما.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد